Sobota, 19.05.18 - Nedeľa, 10.06.18 | Piešťany, Nitra

Absolventi Komunálnej akadémie 2018

Náš tohtoročný projekt Komunálna akadémia 2018 dal mladým angažovaným ľuďom príležitosť nahliadnuť prostredníctvom skúsených komunálnych politikov do zákulisia politiky na regionálnej a miestnej úrovni – jej hlavných kompetencií, najväčších problémov a aktuálnych výziev, ale aj pozitívnych zdrojov motivácie komunálnych politikov a političiek.

V dňoch 19. – 20. mája a 9. – 10. júna sa v Piešťanoch respektíve v Nitre konali druhá a tretia víkendová škola Komunálnej akadémie.

Juraj Zamkovský, výkonný riaditeľ OZ Priatelia Zeme-CEPA prednášal o trvalo udržateľnom rozvoji miest a obcí, najmä v oblasti lokálnej energetiky. Okrem toho sa účastníci venovali aj možnostiam, kapacitám aj skúsenostiam slovenských miest a obcí v oblasti "smart cities". Večerné diskusie o zákulisí komunálnej, regionálnej ale aj národnej politiky viedli s účastníkmi akadémie Marián Kéry, vicežupan Nitrianskeho samosprávneho kraja a poslanec NRSR, ako aj Danica Lehocká, viceprimátorka mesta Šaľa a generálna riaditeľka Sekcie práce MPSVR.

Téme sociálne orientovanej komunálnej politiky, oblasti školstva, bývania a sociálnych vecí na komunálnej úrovni sa na poslednej 3. škole akadémie venovala starostka obce Janova Lehota Božena Kováčová, ktorá okrem toho, že 28 rokov pôsobí na poste starostky obce, je 4. volebné obdobie poslankyňou Banskobystrického samosprávneho kraja, a jej špecializáciou je oblasť sociálnej politiky, ktorú praktizuje aj ako predsedníčka sekcie  sociálnych veci ZMOSu a viceprezidentka Asociácie odborných pracovníkov  sociálnych služieb.

Účastníci prešli tiež mediálnom tréningom pre potreby komunálnej kampane a napokon obhajovali – pred odborným garantom akadémie Milanom Ftáčnikom – projekty svojich volebných programov do nasledujúcich komunálnych volieb, kde sa budú uchádzať o dôveru voličov.

13 absolventov, ktorým nie je verejný priestor v ich obci či meste ľahostajný, tak počas troch víkendov mohlo posunúť svoje kompetencie a rozhľad v komunálnej politike na vyššiu úroveň.

Partner projektu: Mladí sociálni demokrati

Miesto konania: Health Spa Resort Thermia Palace Piešťany,
Hotel Capital Nitra

Kontaktná osoba: Robert Žanony

Friedrich-Ebert-Stiftung
zastúpenie v Slovenskej republike

Maróthyho 6
81106 Bratislava

+421 2 54 41 12 09
+421 2 54 41 18 80

fes(at)fes.sk

 

 

nach oben