Piatok, 10.11.17 - Nedeľa, 12.11.17 | Vienna

Akadémia sociálnej demokracie: šiesta a záverečná škola VII. ročníka ASD

V dňoch 10. až 12. novembra bola v spolupráci s rakúskym Inštitútom Karla Rennera vo Viedni usporiadaná šiesta a záverečná škola VII. cyklu Akadémie sociálnej demokracie na tému Ekonomické riadenie Európskej únie a EÚ ako politický a sociálny model. V rámci celovíkendového programu, v ktorom účastníci ASD absolvovali posledné seminárne kolá a úspešne obhájili svoje záverečné práce, dostali možnosť stretnúť zaujímavých ľudí a diskutovať na tému európskej ekonomiky so zreteľom na sociálny aspekt.

 Účastníkov a účastníčky v piatok privítali riaditeľka zastúpenia Friedrich-Ebert-Stiftung v Českej a Slovenskej republike Anne Seyfferth spoločne s riaditeľkou Renner Inštitútu Mariou Maltschnig. Následne sa v priestoroch parlamentného klubu Sociálno-demokratickej strany Rakúska (SPÖ) vo Viedenskom Hofburgu uskutočnili úvodné vystúpenia expertov: výkonného predsedu parlamentného klubu SPÖ Andreasa Schiedera a predsedu výboru pre financie a rozpočet NR SR Ladislava Kamenického.

Prvý sobotňajší seminár bol venovaný téme „Európska únia ako sociálny a politický model“, o ktorej účastníci a a účastníčky diskutovali s bývalým predsedom vlády ČR Vladimírom Špidlom a s bývalou poslankyňou Európskeho parlamentu Zuzanou Brzobohatou. Následne prebehol seminár s ekonomickým poradcom Ministerstva financií SR Michalom Polákom na tému ekonomického riadenia EÚ.
V sobotu poobede sa účastníci podrobili obhajobe svojich záverečných prác vo forme diskusných skupín o šiestych témach, ktoré boli preberané v rámci jednotlivých víkendových seminárov po celý rok, čím úspešne ukončili tohtoročný VII. cyklus Akadémie sociálnej demokracie. Následne im boli slávnostne odovzdané absolventské diplomy v priestoroch hotela Gartenhotel Altmannsdorf vo Viedni.

Program víkendovej školy vo Viedni ako aj celý tohtoročný cyklus sme v nedeľu úspešne ukončili vyhodnotením VII. ročníka ASD a následnou politickou prehliadkou mesta na tému „Červená Viedeň“. Srdečne gratulujeme všetkým absolventom a absolventkám a ďakujeme im za skvele odvedenú prácu po celú dobu trvania tohtoročnej Akadémie. Zároveň sa tešíme na VIII. cyklus s novými tvárami v roku 2018. O výberovom konaní Vás budeme včas informovať na našich stránkach.

Partner projektu: Inštitút ASA, Renner-Institut

Miesto konania: Gartenhotel Altmannsdorf, Viedeň

Kontaktná osoba: Zuzana Strapatá

Friedrich-Ebert-Stiftung
zastúpenie v Slovenskej republike

Maróthyho 6
81106 Bratislava

+421 2 54 41 12 09
+421 2 54 41 18 80

fes(at)fes.sk

 

 

nach oben