Pondelok, 06.11.17 | Bratislava

EU Stakeholder Brunch: Hodnota za európske peniaze

Rozpočet Európskej únie čelí neľahkej úlohe: dosiahnuť lepšie výsledky za menej peňazí. Odchod Veľkej Británie z Európskej únie znamená stratu dôležitého prispievateľa do pokladnice EÚ. Je to však zároveň stimul pre diskusiu o reforme unijného financovania.

Pristúpia členské krajiny na zvýšenie svojich príspevkov do spoločnej kasy alebo budú tlačiť na zníženie jej výdavkov? A ktoré výdavkové politiky potrebujú reformu najviac? Na podujatí EU Stakeholder Brunch, ktoré sme usporiadali dňa 6. novembra 2017 spoločne so Zastúpením Európskej Komisie na Slovenskuportálom EurActiv sa diskutujúci zaoberali otázkou možností, ktoré má európsky rozpočet pri financovaní tradičných a nových priorít. V európskej diskusii žije aj myšlienka vytvorenia samostatného rozpočtu pre eurozónu, zúčastnení preto analyzovali jeho možné hlavné funkcie a tiež to, či je jeho vytvorenie politicky vôbec priechodné.

Podujatie o svoju expertízu k danej tematike obohatili: vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek, poslanec NR SR za stranu OĽaNO Eduard Heger, generálna riaditeľka Ministerstva financií SR Martina Kobilicová, výskumný pracovník Katedry politológie FiF UK Bratislava Zsolt Gál a ako moderátorka – šéfredaktorka portálu EurActiv Zuzana Gabrižová.

Partneri podujatia: Zastúpenie Európskej komisie v SR, EurActiv

Miesto konania: Európske informačné centrum, Bratislava

Kontaktná osoba: Zuzana Strapatá

Friedrich-Ebert-Stiftung
zastúpenie v Slovenskej republike

Maróthyho 6
81106 Bratislava

+421 2 54 41 12 09
+421 2 54 41 18 80

fes(at)fes.sk

 

 

nach oben