Pondelok, 26.03.18 - Utorok, 27.03.18 | Bratislava

Zviditeľňovanie a profesionalizácia práce odborov na úrovni konfederácií Čiech a Slovenska

V dňoch 26. a 27. 3. 2018 sa v priestoroch KOZ SR konalo druhé zo štyroch stretnutí s českými a slovenskými odborármi, ktoré usporiadame v tomto roku. V rámci nich sa zaoberáme komunikačnými stratégiami odborárskych tém navonok, s cieľom celkového zlepšenia vnímania odborov ako silného sociálneho partnera.

V rámci úvodného stretnutia boli za prítomnosti prezidentov odborových konfederácií obidvoch krajín Jozefa Kollára a Josefa Středuly pripravené tohtoročné oslavy sviatku práce 1. mája, ktoré sa majú uskutočniť v „česko-slovenskom“ formáte. Českomoravská konfederácia odborových zväzov sa tohto času venuje kampani „koniec lacnej práce“, a pripravuje pod týmto mottom aj svoj kongres. Spoločnej večery spojenej s diskusiou o politickej situácii v obidvoch krajinách sa zúčastnil poslanec NR SR Ľubomír Petrák.

Na nasledujúci deň bolo česko-slovenské odborárske stretnutie obohatené o expertízu z Rakúska – v tomto kontexte prednášal Christoph Höllriegl z rakúskeho odborového zväzu ÖGB o úspešných modeloch odborárskej práce s cieľovými skupinami. Prezentoval skúsenosti s vybudovaním značky, marketingom, prácou s verejnosťou v klasických a nových médiach a s rozširovaním členskej základne odborov.

Partneri projektu: KOZ, ČMKOS

Miesto konania: Bratislava

Kontaktná osoba: Robert Žanony

Friedrich-Ebert-Stiftung
zastúpenie v Slovenskej republike

Maróthyho 6
81106 Bratislava

+421 2 54 41 12 09
+421 2 54 41 18 80

fes(at)fes.sk

 

 

nach oben