Štvrtá škola 3. cyklu Akadémie sociálnej demokracie

Česko-slovenský vzdelávací program „Akadémia sociálnej demokracie“ vytvára platformu pre intenzívne vzdelávanie nastupúcej generácie sociálno-demokratických politikov a političiek, ale tiež reprezentantov občianskej spoločnosti a médií s cieľom výmeny skúseností a spoločnej práce na terajšom a budúcom úspechu sociálno-demokratických politík v oboch krajinách.

22.2. - 24.2.2013 17:00 - 15:00

Ďalšie pokračovanie cyklu sa konalo v dňoch 22. - 24. februára v Bratislave v priestoroch Primaciálneho paláca a bolo venované komunálnej politike v sociálnej demokracii, výzvam a súvislostiam. O úspešný vstup do tejto témy sa postarali hneď v piatkovom bloku primátor mesta Brno Roman Onderka a primátor mesta Bratislava Milan Ftáčnik.

O inováciách a službách na úrovni samosprávy na príklade Rakúska zaujal Bernhard Schneider.

Hlavným hosťom sobotňajšieho večera bol minister vnútra SR a podpredseda strany SMER-SD, Robert Kaliňák, ktorý sa okrem vnútropolitickej situácie zaoberal aj východiskovými riešeniami rómskych politík na Slovensku.

Prehliadaný a podceňovaný environmentálny aspekt sociálno-demokratických politík na komunálnej úrovni tematizoval a inšpiratívnym spôsobom predstavil európsky činný a uznávaný expert, Rišo Filčák.

Partner projektu:   Masarykova Demokratická Akademie, Think-tank ASA

Miesto konania:   Bratislava, Primaciálny palác

Friedrich-Ebert-Stiftung
zastúpenie v Slovenskej republike

Maróthyho 6
81106 Bratislava

+421 2 54 41 12 09
+421 2 54 41 18 80

fes(at)fes.sk

 

 

nach oben